Sütyen Modelleri Nelerdir?

Gün içindeki konfor alanını ve o en özel kombinlerin etkisini arttıran sütyen modelleri kadınlar için en önemli iç giyim ürünlerinden bir tanesidir. Uzun yıllardır severek kullanılan bu ürünler de bu doğrultuda şekillenerek farklı isteklere ve kullanım alanlarına cevap vermeyi başarmıştır. Sporda kullanılan bir sütyen modeli ile elbiselerin altına giyilecek bir seçki eş tutulamaz. Aynı şekilde çeşitli göğüs formları da kullanılacak sütyen modelini büyük oranda belirleyebilmektedir. Kurtarıcı parçalardan biri olan straplez sütyenler, son zamanların trendi braletler, ideal görünüme kavuşturan toparlayıcı sütyenler, en özel gecelerin yıldızı fantezi sütyenler, özellikle anne adaylarına büyük pratiklik sağlayan emzirme sütyenleri ve fiziksel aktivitelerde tercih edilen sporcu sütyenler ise bu modellere örnek verilebilmektedir. Kirkke sütyen modelleri ile istediğiniz ürüne sayfamızdan kolayca ulaşabilirsiniz!

Sütyen Sütyen Ölçüsü Nasıl Alınır?

Onlarca sütyen çeşitleri arasından seçim yaparken en az model tercihi kadar önemli olan bir durum varsa o da doğru sütyen ölçüsünü bulmaktır. Kadınların pek çok yanlış tercih edilen sütyen ölçüleri sebebiyle çeşitli sırt ağrıları ve rahatsızlık hissetmektedir. Aynı zamanda yanlış seçilen bedenler görünüme de yansıyarak kıyafetlerin duruşunu kötü yönden etkiler. Sütyen ölçüsü alırken öğrenmeniz gereken iki ölçü vardır. Bunlardan biri sırt ölçüsüyken diğeri göğüs kabının büyüklüğüdür. Sırt ölçünüzü öğrenmek için tam göğüsün alt bölgesinden mezurayı vücudunuza dolayabilir ve çıkan sayıyı da 80, 85 ya da 90 gibi sayılara yuvarlayabilirsiniz. Kap ölçüleri ise tam göğüs hizasından sıkmadan mezuranın dolanmasıyla bulunur. Fakat bu kısımda dikkat edilmesi gereken ölçü çıkan sonuç değil çıkan sonuç ile sırt ölçüsünün farkıdır. Aradaki fark 7-13 cm aralığındaysa B, 13-19 aralığındaysa C ve 19-25 cm aralığındaysa D bedene denk gelmektedir.

Sütyen Nasıl Yıkanır?

Sütyen çeşitleri gün boyu tene temas ettiği ve hassas dokulardan üretildiği için yıkama esnasında ekstra dikkat gerektirebilmektedir. Çamaşır makinesinin hassas giysiler için oluşturulan programlarında yıkanmalı ve yüksek sıcaklıklardan kaçınılmalıdır. Aksi takdirde çeşitli deformasyon bozuklukları ve renk solmaları meydana gelebilmektedir.

Sütyen Çeşitleri Neler?

Sütyen çeşitleri temelde destekli ve desteksiz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Destekli sütyen modellerinde ek dolgular kullanılırken desteksiz modeller genelde ince kumaş ve dokulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda göğüs formlarının oluşumuna ve kesim türlerine göre de balkonet, straplez ya da üçgen gibi farklı modeller oluşturulabilir. Tasarım yönünden bakıldığında ise sütyen modellerinde yeni sezon trendleri dantel, tül, nakış ve ip gibi detaylar olmaktadır. Sütyen trendleri ve şık modeller için Kirkke ürün sayfamızı inceleyebilir, kolayca sipariş verebilirsiniz!
Hangi Beden Sütyen Modelleri Var?
Sütyen modelleri her kadının tercih ettiği ürünlerden bir tanesi olduğu için geniş bir beden aralığına sahiptir. Bu doğrultuda bedenler 70, 75, 80 , 85, 90 ve 95 olmak üzere sırt ölçülerine sahipken yanına eklenen A, B, C, D ve DD gibi bedenler de kap ölçülerini ifade etmektedir.