Emzirme Sütyeni Ne Zaman Alınmalı?

Emziren annelerin sıklıkla tercih ettiği emzirme sütyeni modelleri, sunduğu kolaylıklar sebebiyle çokça sevilmektedir. Pratik kullanımları, birbirinden özel tasarımları ve destekli form tercihleri annelere büyük kolaylık sağlar. Emzirme sütyenlerinin en doğru alım zamanı ise doğuma yakın veya lohusalık dönemleridir. Böylece anne adayı beden ölçülerini net bir şekilde tahmin ederek uygun seçimler yapabilir. Ancak hamileliğin erken dönemlerinde alınacak sütyen çeşitleri hamilelik sonrası göğüsleri sıkabilmektedir. Bu dönemde sütyen bedeninizi tercih etmek için çeşitli ölçümler yapmak doğru bedeni bulmanıza yardım edecektir.

Hamileyken Nasıl Sütyen Giyilir?

Hamilelik dönemlerinde yapılacak sütyen seçimleri en az diğer giyim ürünlerinin tercihi kadar önemli olabilmektedir. Çünkü vücuda olabildiğince az yük bindirilmeli ve maksimum hareket alanı yaratılmalıdır. Bu yüzden de hamilelik sırasında balenli sütyenlerin kullanılması çok önerilmemektedir. Bunun yerine yumuşak dolgulu, pamuklu iç çamaşırları tercih edilir. Ancak çok bol ve desteksiz sütyen kullanımı da uygun olmaz. Çünkü hamilelik döneminde büyüyecek göğüsler başta sırt olmak üzere vücuda ekstra ağırlık bindirebilmektedir. Hamilelik dönemi sonrasında ise desteksiz ya da destekli emzirme sütyen modellerinden faydalanılabilir.

Emzirme Sütyeni Ne İşe Yarar?

Özellikle yeni doğan bebeklerde sık beslenme ihtiyacı görülmektedir. Ancak annelerin her emzirme sırasında sütyenleri çıkarıp tekrar giymeleri oldukça zahmetli olabilmektedir. Üstelik bu durum çocuğu da yorabilir. Bunun yerine kullanılacak destekli emzirme sütyeni modelleri hem annelerin istediği göğüs formlarının oluşmasına hem de bebeklerin ihtiyaç duyduğu pratik ve kolay emzirme olanaklarının gerçekleşmesini sağlayacaktır. Emzirme detayı bulunan bu sütyenlerde küçük kilitler kullanılarak sütyen açılmadan göğüs bölgesinin açılacağı açılır kapanır formlar yer alır. Böylece her zaman her yerde bebekleri emzirmek çok daha kolay bir hale gelir.

Emzirme Sütyeni Hangi Beden Alınmalı?

Desteksiz ya da destekli emzirme sütyeni alırken doğru bedeni saptayabilmek için yapacağınız ölçümler sizin için en uygun kullanımı da sağlayacaktır. Bunun için doğumdan birkaç hafta önce ya da lohusalık döneminde göğüs ve sırt ölçülerinizi birinin yardımıyla belirlemeniz gerekecektir. Elde edilen sayılar ise 75, 80, 85 ya da 90 gibi sayılara yuvarlanabilir. Göğüsleri sararak kullanıcısına günlük bir kullanım sunacak bu seçkiler böylece ideal kullanıma ulaşabilir.
Emzirme Sütyeni Nereden Alınır?
Göğüs ölçülerinizi bildiğiniz sürece emzirme sütyenlerini internet üzerinden alabilmek mümkündür. Model ve renk tercihi yapacağınız seçkilerde ürünlerin hangi materyallerden oluşturulduğuna ve emzirme işleminin nasıl gerçekleştirildiğine dikkat etmelidir. Bazı modellerde göğüs kabının açılma şekli düğmeleme yöntemleriyle oluşturulmuşken bazı yöntemlerde fermuar ya da çıt çıt da kullanılabilmektedir. Sizin için en kullanışlı modele karar verdikten sonra ise güvenilir online ödeme yöntemleriyle kolayca istediğiniz ürüne kavuşabilirsiniz. Bundan sonrasına ise bebeğiniz ve kendiniz için konforlu ve pratik emzirme vakitleri oluşturmak kalır.